Ara
  • Green Power - Pelet

Çam Ağacı Peletlerinin Avantajları

En son güncellendiği tarih: 13 Kas 2019

  • Çam ağacı peleti yüksek yanma değerine, düşük nem içeriğine (%10'dan az) , daha uzun yanma süresine ve yüksek yanma verimliliğine sahiptir.

  • Kül içeriği yakıldıktan sonra sadece %0,5'tir ve kül bahçenizde veya çiftliğinizde gübre olarak da kullanılabilir.

  • Yanma sırasında az miktarda duman tahliyesi, çevre korumalıdır.

  • Isıtma ya da pişirme için çam topaklarının kullanılması yağdan çok daha ucuzdur.

  • Çam ağacı topakları uygun taşıma, taşıma ve daha fazla kullanım için uygundur.
Çam Ağacı Peletleri Uygulama


Isıtma: Çam ağacı peletleri, özellikle yüksek çevre koruma ve enerji tasarrufu sağlayan kullanıcıların yüksek gereksinimleri için uygun olan sıcak su kazanlarında, endüstriyel kazanlarda, fırın vs. ısıtma için ahşap, kömür, ham petrol, doğal gaz yerine pelet kullanılabilir.


Elektrik Üretimi: Peletler elektrik santrallerinde elektrik üretmek için kullanılabilir. Yüksek ısı değerleri ve çevre korumaları nedeniyle kömürü değiştirmek için iyi bir yakıt kaynağıdır.


Kedi çöpü: Çam ağacı peletleri güçlü emiciliği, koku kontrol etme yeteneğine ve taze çam kokusu yayar. Kediler ve sahipleri için güvenli ve temiz bir ortam yaratmak. Ve çöpün temizlenmesi kolaydır.


At Nevresimi: Konforlu bir steril nevresim tabakası olarak, çam topakları kokuları etkisiz hale getirebilir ve temas halinde nemi emebilir. Ahır temiz, kuru ve kokusuzdur.


Ayrıca üretilen atık malzemelerin hacminde bir azalma olacaktır. -%50'ye kadar, daha yüksek kaliteli bir kompost ürünü yaratır. Her bir topak sıvının ağırlığının neredeyse dört katı kadar emebilir.
16 görüntüleme0 yorum