Ara
  • Green Power - Pelet

Cihazın yerini hangi faktörler belirler?

Maksimum eğlence ve ısıtma etkinliği için, ailenin boş zamanlarını geçirdiği ve diğer alanlara ısı akışı sağlayan büyük bir yaşam alanı genellikle soba için çok tercih edilen bir yer. 


Pelet ısıtma uzmanı, kurulum gereksinimlerinin ev sahibinin tercih ettiği konumda karşılanıp karşılanmayacağını belirlerken şu faktörleri göz önünde bulundurur:


  • Havalandırılmalıdır. Tavandan ve tavandan dikey havalandırma için yukarıdaki engeller veya yatay havalandırma için bir dış duvara olan uzaklık gibi faktörlerle sınırlı olabilir.

  • Gerekirse, yanma için dış hava. Onaylanmış bir yerden alınmalıdır.

  • Uzay gereksinimleri. Soba ve yanıcı maddeler arasındaki minimum boşlukları karşılamalıdır. Uygun işletim ve servis için yer açmak için gereken minimum alandan daha fazlası istenebilir.

  • Elektrik Gereksinimleri. Düzgün kablolu bir prize yakınlık.


Zemin koruması için seçeneklerim nelerdir?

Zemin, pelet soba üreticisinin talimatlarına göre korunmalıdır. Yanmaz zemin koruyucusunun asgari boyutu kurulum talimatlarında açıkça belirtilmiştir. 


Uygun malzeme seçimi, genellikle evde uygun bir ocak bulunmadığı sürece profesyonel yardım gerektirir. Yerleşik cihazlar, cihaz ile zemin koruyucusu arasındaki hava boşluğu gibi ek bir koruma katmanı gerektirebilir.Hangi elektrik gereksinimleri kontrol edilmelidir?

Bayi veya tesisatçı amaçlanan cihazın prizini uygun voltaj, toprak ve kutup için kontrol etmelidir. Kullanılacak elektrik devresinde, uygun bir anma devre kesicisi bulunmalıdır. 


• Mobil ev kurulumları için özel şartlar var mı? Seçtiğiniz model mobil bir evde kullanılmak için onaylanmalıdır. 
11 görüntüleme0 yorum